Przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w roku 2018/2019

Informacje ogólne

1.Celem przygotowania młodego człowieka do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania jest rozwój jego życia z Chrystusem w Kościele Katolickim.

2. Najważniejszym środowiskiem w takim przygotowaniu jest dom rodzinny.

3.Parafia organizuje pomoc w przygotowaniu i bierze odpowiedzialność za szczere i godne przyjęcie Sakramentu Bierzmowania przez uczniów klas ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjum.

4. Pomoc parafii to umożliwienie kandydatom rozwoju życia sakramentalnego, czyli troski o stan Łaski Uświęcającej i pracę nad rozwojem osobowości przez korzystanie z Sakramentu Pokuty oraz Eucharystii, czyli systematycznego uczestniczenia we Mszy św. i częstej Komunii św.

5. Pomoc parafii to także poszerzanie świadomości chrześcijańskiej młodzieży poprzez pogłębianie wiedzy i rozwijanie właściwych emocji.

6. Pomoc parafii to między innymi spotkania w małych wspólnotach w salach duszpasterskich oraz celebracje liturgiczne w kościele jak również kontakt indywidualny z młodzieżą.

Więcej informacji ogólnych o przygotowaniu do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania można znaleźć na portalu: www.bierzmowani.pl

Około 10 sierpnia 2018 r. pojawią się w tym miejscu:

- informacje o zapisach młodzieży do wspólnot przygotowujących do przyjęcia S.B. przy pomocy specjalnego programu internetowego,

- plan spotkań i celebracji liturgicznych na cały rok szkolny,

- spis zadań do wykonania przed Bierzmowaniem,

- i inne ważne wiadomości.

Po 10 sierpnia  zaglądaj tu często , jeśli jesteś zainteresowany Sakramentem Bierzmowania.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niedziela, XVI Tydzień zwykły
Szesnasta Niedziela zwykła