7 Niedziela Zwykła

19.02.2017

 

W kalendarzu liturgicznym w środę przypada święto Katedry św. Piotra, Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.  

Różaniec za zmarłych odmówimy we wtorek o godz. 17.30, o godz. 18 odprawimy Mszę św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

Msza św. w intencji trzeźwości i wolności od uzależnień odprawiona zostanie jutro o godz. 18.

W minionym tygodniu zakończyliśmy kolędowe odwiedzanie mieszkańców naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli, dziękujemy za uwagi, sugestie. Dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary, zostaną przekazne zgodnie z wolą ofiarodawców.

Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek o godz. 20 w sali obok kancelarii parafialnej.

Organizujemy autokarową Pielgrzymkę do Sanktuariów Europy zwłaszcza do Fatimy

w terminie17 - 30 września b.r. W programie oprócz Fatimy między innymi:Turyn, Lourdes, Madryt, Avilla, Barcelona, La Salette... koszt 400E i 800zł. Zapisy w czwartki, w kancelarii parafialnej, wyłącznie od godz. 15.30 do 16.00, koniecznie z zaliczką 200E.

 

Organizujemy KOLONIĘ dla dzieci i młodzieży pod opieką księży w SOPOCIE  od  7 - 20 lipca b.r., koszt 850 zł. Zapisy tylko w czwartki i wyłącznie od godz. 15.30 do 16.00, przy zapisie – wpłata zaliczki 200zł.

 

Organizujemy pielgrzymkę do czterech Sanktuariów Polski: do Świątyni Opatrzności Bożej

w Warszawie, kościołów Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, do Sankuarium w Licheniu i na Jasnej Górze, w dniach: 18 i19 czerwca b.r, sobota i niedziela.

Koszt 230 zł, zapisy w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

 

Dokładne informacje o pielgrzymkach i o kolonii są zamieszczone na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przy kościele.

 

Katechezy dla dorosłych i starszej młodzieży prowadzone są w auli naszego domu parafialnego

w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Spotkanie będzie także wyjątkowo w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 19.

 

Na najbliższy wtorek 21 lutego po Mszy św. wieczornej wspólnota Domowego Kościoła naszej parafii zaprasza wszystkich, a szczególnie małżeństwa, do kaplicy Adoracji na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

Domowe Hospicjum Maryi Królowej Apostołów, działające przy naszej parafii, dziękując za wszelką pomoc, zwraca się z prośbą o wsparcie jednym procentem podatku za 2016 rok. Między innymi dzięki tej pomocy Hospicjum może nieść specjalistyczną opiekę w domach chorych, cierpiących zwłaszcza z powodu nowotworu.Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem są rozdawane płytki CD z programem do rocznego rozliczenia PIT-ów oraz informacje z numerem KRS.

W przyszłą niedzielę 26 lutego w naszej parafii kazania głosić  będzie o. Grzegorz Marszałkowski, kapucyn, który przybliży działalność Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Wraz z wolontariuszami opowie w jaki sposób Dzieło pomaga osobom bezdomnym w Krakowie. Wolontariusze po każdej Mszy świętej rozdawać będą ulotki zachęcające do przekazania 1% podatku na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

Do puszki będzie można złożyć ofiary na wsparcie Dzieła.

 

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne zaprasza dzieci i rodziców na Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjmnymi nr 162 w dniu 28 lutego od godz. 17 do 19.

  

Święta

Środa, Rok A, I Święto katedry św. Piotra Apostoła

Licznik

Liczba wyświetleń:
2069044

Zegar

Dźwięk