V Niedziela Wielkiego Postu

18.03.2018

 

Jutro, 19 marca, przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca N.M.P.

W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 8,16,17,19, w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.

Program rekolekcji wielkopostnych jest zamieszczony na parafialnej stronie internetowej, wywieszony  jest  w gablotach przykościelnych, do zabrania jest ze stolika przy wejściu do kościoła. Dziś kazanie rekolekcyjne będzie także podczas nabożeństwa Gorzkich Żali.  Jutro, we wtorek i w środę, nauki rekolekcyjne będą podczas Mszy św. o godz. 8,18 i 20. Msza św. rekolekcyjna z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych będzie we wtorek o godz. 16, wcześniej będzie możliwość Spowiedzi św. Możliwość korzystania ze Spowiedzi św. rekolekcyjnej będzie we wtorek i w środę rano od godz. 6.30 do 9 i po południu od godz. 17 do 20.   Jutro, we wtorek i w środę, będą Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Gimnazjum 28.

Ks. Kard. Stanisław Dziwisz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas trzecich gimnazjum w najbliższą sobotę o godz. 17.  W najbliższą środę, czwartek i piątek o godz. 19 kandydaci do Bierzmowania uczestniczyć będą w triduum, w środę na godz. 19 zapraszamy również rodziców do udziału w uroczystym błogosławieniu młodzieży przed przyjęciem Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. Spowiedź św. dla kandydatów do Bierzmowania, świadków, rodziców będzie w piątek od godz. 16. W sobotę kandydaci do Bierzmowania ze świadkami zgromadzą się w kościele o godz. 16.30.

Wszystkich zachęcamy do modlitwy o umocnienie wiary naszych młodych parafian, oni są przyszłością Kościoła i Ojczyzny.

Ze względu na udzielenie Sakramentu Bierzmowania w najbliższą sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 18, intencja przyjęta na ten termin zostanie odprawiona o godz. 17, jako Msza św. koncelebrowana z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.

 

Za tydzień, w Niedzielę Palmową, podczas każdej Mszy św. będzie błogosławienie palm, ale uroczyste o godz. 11.30, po Mszy św.  o godz. 11.30  będzie konkurs z nagrodami na najładniejszą wykonaną palmę.

 

Dzieci zapraszamy na spotkania prowadzone przez animatorów ruchu oazowego w soboty o godz. 11 w sali 6.

 

W niedzielę Palmową już po raz 33 odbywać się będzie diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży, który w Krakowie rozpocznie się Mszą św. 25 marca w katedrze wawelskiej o godz. 9.45. Następnie w ogrodach Seminarium Duchownego będzie wspólny posiłek oraz koncert uwielbienia. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski serdecznie zaprasza każdego młodego człowieka. 

Różaniec za zmarłych odmówimy we wtorek o godz. 17.30, o godz. 18 odprawimy Mszę św. za zmarłych wypominanych w ciągu roku  w naszym kościele.

Wiemy, że beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej, odbędzie się 28 kwietnia b.r. o godz. 10 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Do udziału w tej uroczystości zaproszeni są przede wszystkim chorzy, dla nich i ich opiekunów przewidziane są specjalne karty wstępu, jak również zorganizowany będzie transport. Konieczne jest jednak wpisanie pragnienia uczestniczenia w beatyfikacji. Zapisy przyjmowane są wyłącznie w parafiach, u nas w zakrystii, od dziś do 27 marca. Zgłoszenia chorych przyjmowane są wyłącznie z opiekunami, przynajmniej jednym. Na stoliku obok wejścia do kościoła są do zabrania foldery informacyjne.

Kancelaria parafialna we wtorek i w środę nie będzie czynna.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Na Mszach św. rekolekcyjnych w środę zbierana będzie składka przeznaczona na wsparcie misyjnej działalności Ojców Oblatów, zakonu do którego należy nasz tegoroczny O. Rekolekcjonista.

W sklepiku do nabycia jest prasa katolicka, a także baranki wielkanocne, ostatnie sztuki, rozprowadzane przez Caritas oraz książki wydane z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Są to książki dwóch profesorów; Andrzeja Nowaka p.t. „Niepodległa”, i Wojciecha Roszkowskiego: p.t. „Mistrzowska gra Józefa Piłsudskiego”.   

W dniu dzisiejszym po Mszach Świętych wolontariusze Domowego Hospicjum Maryi Królowej Apostołów przy naszej parafii rozdają płytki CD z dwoma krótkimi filmami ukazującymi działalność hospicjum oraz programem do rozliczeń PIT-ów. Dziękując za wszelką dotychczasową pomoc, hospicjum zwraca się z ogromną prośbą do tych wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili - o wsparcie jednym procentem podatku za 2017 rok. Hospicjum Dzięki uzyskanemu 1 procentowi oraz wszelkim darowiznom może nieść specjalistyczną opiekę hospicyjną w domach chorych - cierpiących zwłaszcza z powodu nowotworu.

Dzień otwarty dla uczniów i rodziców obecnych klas trzecich i szóstych odbędzie się w Szkole Podstawowej 149 przy ul. Bujaka 15                     w czwartek, 22 marca, w godz. od 17 do 19.

Święta

Piątek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Licznik

Liczba wyświetleń:
2549335

Zegar

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego