20 Niedziela Zwykła.

20.08.2017

W kalendarzu liturgicznym przypada dziś wspomnie św. Bernarda, jutro św. Piusa X, papieża, we wtorek wspomninie Najśw. Maryi Panny, Królowej, w czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła, w sobotę Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej.

Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu światło-Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w najbliższą sobotę. Msza św. o godz. 10.

W intencji obrony życia ludzkiego modlić się będziemy w piątek, 25 sierpnia, szczególnie podczas Mszy św. wieczornej.

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składamy kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa naszej solidarności i zapewnienia o modlitwie kierujmy również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.  Pragniemy przyjść im z pomocą materialną, dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach św. zbierane będą ofiary na ten cel i zostaną przekazne na konto Caritas Polska.

Dzisiejszą składkę przeznaczamy na potrzeby archidiecezji. Dziękujemy za ofiary złożone na ufundowanie figur do naszego kościoła.

Zapraszamy do sklepiku, w którym do nabycia są czasopisma katolickie. Od dziś do nabycia są w sklepiku katechizmy do wszystkich klas. Sklepik czynny będzie także od jutra, codziennie, także w sobotę, od godz. 16 do 18.

Środa, XX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Czytania: