III Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2017

W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 8,16,17,19, w niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.

W tym tygodniu wielkopostnymi kościołami stacyjnymi w Krakowie będą następujące świątynie: jutro – Sióstr Bernardynek, we wtorek – na oś.Dywizjonów 303, w środę – w Mogile, w czwartek- Sanktuarium św. Jana Pawła II, w piątek – na Miasteczku, w sobotę – Franciszkanie.

Liturgicznie Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona rodzin, z dnia dzisiejszego została przeniesiona na jutro.

W sobotę, 25 marca, przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 18 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stoliku przy wejściu do kościoła będą w sobotę przed Mszą św. wieczorną wyłożone  deklaracje, które można będzie wypełnić, aby włączyć się do wspólnoty osób które swoją modlitwą

i uczynkami miłosiernymi ratują zagrożone życie najbardziej bezbronnych istot ludzkich, czyli dzieci poczętych a jeszcze nie narodzonych. Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.

Różaniec za zmarłych odmówimy we wtorek o godz. 17.30, o godz. 18 odprawimy Mszę św. za zmarłych wypominanych w ciągu roku

w naszym kościele.

W intencji uzależnionych, zwłaszcza od alkoholu, modlić się będziemy jutro podczas Mszy św. o godz. 18.

W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które prowadził będzie O. Rafał  Leszczyński, przełożony wspólnoty Misjonarzy Kombonianów w Krakowie. Program jest zamieszczony na parafialnej stronie internetowej, wywieszony  jest w gablotach przykościelnych, do zabrania jest ze stolika przy wejściu do kościoła.

Msza św. dla rodziców i dzieci klas trzecich SP 162 i innych szkół z których uczniowie przystapią po raz pierwszy do Spowiedzi i Komunii św. będzie w czwartek o godz. 18.

Dziś przypada 19-ta rocznica święceń biskupich ks. kard. Stanisława Dziwisza.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej  oraz parafialne oddziały Caritas przeprowadzą przedświąteczną zbiórkę żywności dla potrzebujących pomocy w sklepach Krakowa w dniach 24 i 25 marca b.r. Caritas naszej parafii zbiórkę przeprowadzi w  Biedronce przy ul. Wysłouchów, w Biedronce przy ul. Halszki oraz w  Market-Punkcie przy ul. Witosa. Żywność będzie zbierana od godz. 10 do 18. Zachęcamy do podzielenia się w ten sposób swoją własnością  z tymi, którzy mają warunki materialne skromniejsze od naszych. Spotkanie osób, które chcą włączyć się w pomoc zorganizowania tej zbiórki, zapraszamy na spotkanie jutro o godz. 16 w pomieszczeniu obok kancelarii parafialnej.

W sklepiku do nabycia jest prasa katolicka, a także baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas. Dochód jest przeznaczony na organizowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci.

Przyszłych pierwszoklasistów z rodzicami na dni otwarte zaprasza powstająca jednozmianowa Szkoła Podstawowa nr 149 w budynku Gimnazjum 28 przy ul. Bujaka 15. Dni otwarte będą 28 marca od godz. 9.30 do 10.30 i 30 marca od godz. 16.30 do 17.30 b.r. Więcej informacji moąna zamieszczono na afiszu w gablocie przed kościołem.

Piątek, Rok A, I Dzień powszedni