15.10.2017

W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek  /jutro/  przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę święto św. Łukasza, Ewangelisty, w piątek, 20 października, uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta  Krakowa, w sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy o godz. 18.30,  a dodatkowo, dla dzieci, od poniedziałku do piątku o godz. 17.

Różaniec za zmarłych we wtorek ze względu na Różaniec dla dzieci, odprawimy o godz. 18.30 zamiast o 17.30.

W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele wygłosi Ojciec misjonarz Oblat z Poznania. Po Mszach św. przed kościołem rozprowadzane będą kalendarze misyjne na rok 2018 wydane przez Ojców Oblatów. Będzie to okazja do materialnego wsparcia dzieł misyjnych jakie prowadzą ojcowie Oblaci Maryi Niepokalanej.

W sobotę, 21 października, odbędzie się pielgrzymka duszpasterstwa trzeźwości do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zachęcamy do uczestniczenia w rozważaniu Pisma św., które odbywa się w niewielkiej wspólnocie z udziałem duszpasterza. Takie spotkania biblijne w naszej parafii są w trzecie i czwarte wtorki miesiąca, czyli w najbliższy wtorek, o godz. 19.15 w sali domu parafialnego na I piętrze.

Zbliżają się dni szczególnej modlitwy za zmarłych. Jednym ze sposobów modlitewnej pomocy zmarłym są wypominki, czyli uroczysta modlitwa Kościoła o darowanie kar czyśćcowych tym, którzy od nas odeszli do wieczności. Zmarłych do wypominania można zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św. Na stoliku obok wejścia do kościoła są do zabrania kartki pomocne do wpisywania zmarłych, których pragniemy zgłosić do wypominania.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji, dziękujemy za ofiary złożone ostatnio na kontynuowanie wystroju naszego kościoła.

Uczniowie klas trzecich gimnazjum na spotkanie liturgiczne w piątek o godz. 19 w kościele przynoszą świece, które zapalono przy ich Chrzcie św.

Wolontariat Szlachetna Paczka poszukuje osób do współpracy, w zakrystii można otrzymać więcej informacji.

Zapraszamy do sklepiku, gdzie można nabyć czasopisma katolickie, także książki religijne, różańce, itp….

Wtorek, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Czytania: